O společnosti Horava

Společnost Horava s.r.o. je dovozcem produktů firem CEJN a Gison. V našem sortimentu najdete především pneumatické a hydraulické rychlospojky, polyuretanové hadice, vysokotlakou hydrauliku, nářadí a kompletní příslušenství. Jsme výhradním distributorem švédské firmy CEJN AB v České Republice a máme významné zastoupení i na Slovensku. Firma CEJN je předním výrobcem pneumatických a hydraulických rychlospojek, které splňují nejnáročnější ISO normy.

Jsme dodavatelem firemního sortimentu pro řadu významných společností na českém a slovenském trhu v oblasti automotive, strojírenství, chemického a leteckého průmyslu.
Po celé České Republice a na Slovensku máme vybudovanou distribuční síť vlastních autorizovaných prodejců.

Reference: Škoda Auto a.s, Hyundai Motor, Aero Vodochody, Bosch Diesel, TPCA, Kia Motor, Papcel a mnoho dalších.

Historie společnosti

1992 - Horava spol. s r. o., obchodní společnost založena třemi společníky.

1992 - 1995 - V prvních letech po vzniku společnosti byl hlavní činností firmy prodej pneumatického nářadí firmy GISON Ltd.

1995 - 1999 - Trh si vyžádal komplexnější přístup od výroby vzduchu, až po konečné nářadí, na což jsme reagovali rozšířením sortimentu o projektování a zhotovení rozvodů tlakového vzduchu, jednotek na úpravu vzduchu (FRL), hadic, rychlospojek pneumatických, hydraulických a pro jiná média.

1999 - Se švédskou společností CEJN AB jsme uzavřeli smlouvu o výhradním zastoupení v České republice. Společnost se tak stala výhradním distributorem pneumatických a hydraulických rychlospojek, polyuretanových hadic a příslušenství firmy CEJN AB v České republice.

2005 - Založena sesterská společnost Horava, spol. s r.o., Dolný Kubín, která umožňuje efektivnější, rychlejší a pohodlnější kontakt se zákazníky na Slovensku.